محل تبلیغات شما

نه تنها عیسی مسیح رئیس و خداوند است، بلکه سر و سرور بدن کسانی که به او ایمان دارند نیز می باشد. یعنی او سر "کلیسا" ست. در این رابطه کولسیان 1: می گوید:

کولسیان 1:  
" او [عیسی مسیح] بدن يعني كليسا را سر است."

همچنین افسسیان 4: 15-16 می گوید:
 " بلكه در محبّت پيروي راستي نموده، در هر چيز ترقّي نماييم در او كه سر است، يعني مسيح؛ كه از او تمام بدن [کلیسا] مركّب و مرتّب گشته، به مدد هر مفصلي و برحسب عمل به اندازه هر عضوي بدن را نمّو مي دهد براي بناي خويشتن در محبّت."

همانطور که از آیات بالا پیداست، کلیسا یک ساختمان نیست، بلکه بدنی است که تک تک ما تشکیل دهندگان آن هستیم. منظور از ما، مایانی است که با دهان خود خداوندی و ریاست عیسی را اعتراف کرده ایم و در قلب خود ایمان آوردیم که خدا او را از مردگان برخیزانید. اول قرنتیان 12 درباره این بدن و اعضایش چنین می گوید:

اول قرنتیان 12: 12، 14، و 27
" زيرا چنانكه بدن يك است و اعضاي متعدّد دارد و تمامي اعضاي بدن اگرچه بسيار است يكتن مي باشد، همچنين مسيح نيز مي باشد. . زيرا بدن يك عضو نيست بلكه بسيار است. . لكن الحال خدا هر يك از اعضا را در بدن نهاد بر حسب اراده خود. . امّا شما بدن مسيح هستيد و فرداً اعضاي آن مي باشيد."

همچنین اول قرنتیان 11: 3 می افزاید: 
" امّا مي خواهم شما بدانيد كه سر هر مرد، مسيح است و سر زن، مرد و سر مسيح، خدا."

هریک از ما عضوی از بدن مسیح هستیم و مسیح خداوندمان است. همه ما با هم بدن مسیح یعنی کلیسا را تشکیل می دهیم که خود مسیح سر آن است و در نهایت خدا سر مسیح است (اول قرنتیان 11: 3). حال در بدنی واقعی، سر عضوی است که تصمیم گیرنده و مسئول تمامی اعمال بدن است. به همین ترتیب مسیح هم در کلیسا عمل می کند: او (و تنها او) مسئول تصمیم گیری کلیسا است و تعیین می کند در مجموع کلیسا و تک تک اعضا چه کاربردی داشته باشند. او سر کلیساست و ما اعضای آن هستیم. خدا نیز کسی است که طبق اراده خود ما را در این بدن قرار داده است. همانطور که دست من مطیع سرم است، به همانطور ما نیز باید به عنوان اعضای کلیسا مطیع سر آن یعنی مسیح باشیم. این مسیح است که در کلیسا نقش سر را بازی می کند. بقیه دیگر افراد اعضایی هستند که عمل کرد صحیح آنها در عملکرد بدون اشکال کل بدن نیز نقش دارد.

عیسی مسیح: تنها راه به خدا

با اینکه تا به اینجا بسیاری از خصوصیات عیسی را برشمردیم، اما خصوصیات وی به همینجا ختم نمی شود. یوحنا 14: 6 در این رابطه می گوید:

یوحنا 14: 6
" عيسي بدو گفت: من راه و راستي و حيات هستم. هيچ كس نزد پدر جز به وسيله من نمي‌آيد."

عیسی تنها راه، راستی و حیات است. همانطور که خودش نیز گفت، هیچکس جز به وسیله او نزد خدا نمی رود. این یعنی او تنها راه به خداست. واضح است که این سخن بدین معناست که این دیدگاه که می گویند تمامی ادیان راه های گوناگونی هستند که در نهایت به خدای حقیقی می رسند دیدگاهی کامل غلط است. بر اساس آیه ای که خواندیم تنها یک راه وجود دارد که به خدای حقیقی ختم می شود و آن هم عیسی مسیح خداوند است. هیچ کس جز به وسیله او نزد خدا نمی رود.

‌اهمیت غسل تعمید

عیسی مسیح: نان حیات

عیسی مسیح: تنها واسطه میان خدا و انسان

سر ,مسیح ,کلیسا ,خدا ,عیسی ,نیز ,است که ,عیسی مسیح ,است و ,در این ,جز به

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

موسسه حقوقی و بین المللی صلح صدرا